Prečo hybridné dvere?

Prečo stojí za to kúpiť dvere vyrobené pomocou hybridnej technológie?

Myšlienka hybridných dverí Martom spočíva na inteligentnom spájaní rôznych materiálov kvôli dosiahnutiu optimálnych vlastností. Umožňuje to využiť ich výhody a zároveň odstrániť chyby. Na trhu je mnoho typov vonkajších dverí. Najobľúbenejšie sú drevené, hliníkové, oceľové alebo plastové dvere. Všetky tieto materiály majú výhody, ale aj vady, ktoré sa premietajú do vlastností dverí a ich ceny.

Oceľ

Oceľ sa vyznačuje najmä mechanickými vlastnosťami, ako sú pevnosť a odolnosť. V porovnaní s hliníkom a PVC má nízku tepelnú rozťažnosť. Je to jednoznačne lepším izolátorom v porovnaní s hliníkom. Je dostupná v prístupnej cene.

Hliník

Hliník je ľahký materiál a odolný voči poveternostným vplyvom. Bohužiaľ má dve hlavné vady – veľmi dobre prenáša teplo a má vysokú tepelnú rozťažnosť. Pre neutralizovanie týchto nevýhod sú potrebné špeciálne technologické riešenia, ktoré navyše zvyšujú výrobné náklady.

Drevo

Drevo ako stavebný materiál má množstvo výhod – je teplé, ľahké, tuhé a má veľmi nízku tepelnú rozťažnosť. Drevo má jednu, ale celkom vážnu nevýhodu – nie je veľmi odolné voči poveternostným podmienkam, a preto si vyžaduje ťažkú a nákladnú údržbu.

PVC

PVC je teplým a ľahkým materiálom. Bohužiaľ, veľmi vysoká tepelná rozťažnosť a nízka tuhosť si vyžadujú vystuženie profilov dverí hrubými oceľovými profilmi. Má to za následok významné zvýšenie hmotnosti krídla a zhoršenie izolačných vlastností. Relatívne vysoké výrobné náklady.

Pre zvedavých

Porovnajte

Z dreva je vyrobené jadro tepelnej zárubne KOV/DREVO a rám krídla. Zaručuje to vynikajúcu izoláciu, tepelnú stabilitu, tuhosť a ľahkosť konštrukcie. Drevo je chránené pred poveternostnými vplyvmi vďaka plechovému obkladu, ktorý dodatočne spevňuje a zlepšuje mechanické vlastnosti. Zárubňa môže byť tiež vyrobená z hliníkového profilu s tepelnou vrstvou o hrúbke 90 mm. Hybridná technológia umožňuje na jednej strane vytvoriť dvere s jedinečnou tepelnou izoláciou Ud=0,56 W/m2K a na druhej strane dvere s veľmi vysokou triedou proti vlámaniu a protipožiarnou triedou.

 • icon

  TEPELNÁ IZOLÁCIA

  Hybridná technológia Martom umožňuje výrobu dverí s koeficientom Ud 0,63, ktoré sú určené pre pasívne domy. Dvere s takýmto koeficientom patria k absolútnej elite energeticky úsporných dverí.

 • icon

  TESNOSŤ A ŽIVOTNOSŤ

  Tesnosť dverí závisí od tuhosti krídla. Ak sa krídlo deformuje, potom dvere strácajú svoje izolačné vlastnosti. Oceľový plech je veľmi tuhý (Youngov modul je trikrát väčší ako u hliníka), vďaka čomu prenáša veľké zaťaženia. Vstrekovaná PUR pena má vynikajúcu priľnavosť k plechu a spolu tvoria jeden konštrukčný prvok. Vďaka tomu sú hybridné dvere Martom extrémne tesné, odolné voči preliačinám a veľmi trvácne.

 • icon

  OCHRANA PROTI VLÁMANIU, HLUKU A POŽIARU

  Vo svojej ponuke má Martom celý rad špeciálnych dverí – dvere s triedami odolnosti proti vlámaniu RC2, RC3 a RC4, dvere, ktoré vydržia nápor ohňa a zároveň zabezpečia dymotesnosť po dobu 30 a 60 minút a dvere so zvukovou izoláciou až 42 dB. Len málo firiem, ktoré vyrábajú dvere má v ponuke špeciálne dvere s takou vysokou úrovňou ochrany.

 • icon

  ODOLNOSŤ VOČI POVETERNOSTNÝM PODMIENKAM

  Veľkou výhodou hybridných dverí Martom je odolnosť voči poveternostným podmienkam. Nedeformujú sa vplyvom teploty a vlhkosti. Sú odolné voči UV žiareniu, vysokým teplotám a mrazom. Nekorodujú. Nevyžadujú si ťažkú a nákladnú údržbu či maľovanie.

 • icon

  UDRŽANIE ČISTOTY

  Plášť krídla je pokrytý špeciálnym laminátom z najkvalitnejšieho PVC, ktorý sa používa pri PVC oknách. Laminát je veľmi trvalý a má vysokú odolnosť proti poškrabaniu. Vďaka špeciálnemu povlaku s nízkou adhéziou sa dvere veľmi ľahko čistia pomocou najjednoduchších prostriedkov – vody a čistiaceho prostriedku na umývanie riadu.

 • icon

  DIZAJN

  Široká škála farieb, rôzne vzory, zasklení, ozdobných povrchov a doplnkov majú za následok, že ponuka Martom spĺňa očakávania najnáročnejších a najoriginálnejších zákazníkov.

 • icon

  ATRAKTÍVNA CENA

  Hybridná technológia Martom zaručuje vynikajúce technické parametre. Má ešte jednu veľkú výhodu – relatívne nízke výrobné náklady. Preto v porovnaní s inými dverami, ktoré majú podobné vlastnosti, napr. z dreva alebo hliníka, sú ceny hybridných dverí Martom veľmi atraktívne.

V každej technológii je možné vyrobiť kvalitné dvere s vynikajúcimi parametrami. Veľkou výhodou hybridnej technológie Martom je však to, že dvere s vynikajúcimi parametrami môžu byť ponúkané za atraktívnu cenu.

Zoznam technických vlastností materiálov, ktoré sa najčastejšie používajú na výrobu vonkajších dverí