Technológia termo-designe

Originálna technológia

Radi by sme Vám predstavili inovatívnu technológiu, ktorú vyvinula spoločnosť MARTOM. Technológia TERMO-DESIGN eliminuje nevýhody tradičnej technológie a zároveň vytvára úplne nové možnosti dizajnu pomocou sklenených a iných dekoratívnych prvkov.

Dokonalá tepelná izolácia


TECHNOLÓGIA SIMPLE ELEGANCE

 

Pri tradičnej technológii výroby dverí sa najprv vyrába celé krídlo. Potom je v ňom vyrezaný otvor a umiestňuje sa do neho zasklievací balík. Priestor medzi zasklením a výplňou krídla je vždy technicky slabým miestom. Je to tepelný most, potenciálne miesto úniku, oslabuje tuhosť a odolnosť voči vlámaniu.

 

V technológii SIMPLE ELEGANCE sa najprv montuje zasklenie a neskôr sa do krídla vstrekuje PUR pena. Pena sa dokonale spája s presklením a zároveň vyplňuje celý priestor. Toto riešenie ponúka mnoho výhod: vynikajúca tepelná izolácia sa udržuje na celom povrchu a PUR pena dokonale utesňuje a spevňuje krídlo.

 

V technológii SIMPLE ELEGANCE sa dajú použiť všetky zasklievacie balíky a potom dostaneme dvere s priesvitným zasklením. Môžu sa tiež použiť jedno, alebo dvojité sklo. Vtedy je celý priestor medzi tabuľami naplnený PUR penou a zasklenie je nepriehľadné. Vďaka použitiu tejto technológie bolo možné vytvoriť kolekciu SIMPLE ELEGANCE, ktorá je medzi Zákazníkmi MARTOM veľmi obľúbená.

V konfigurátore dverí je k dispozícii celá kolekcia Simple Elegance.

Dvere z kolekcie Simple Elegance môžu byť vyrobené z transparentného zasklenia. Je ideálnym riešením pre tých, ktorí oceňujú tradičné zasklenie vo vchodových dverách. Priehľadné zasklenie zabezpečuje prístup svetla do predsiene alebo chodby a umožňuje tiež viditeľnosť smerom von.

Kolekcia Simple Elegence s nepriehľadným zasklením

1 2 3
Tesnenie
Dekoratívne sklo
Výplň krídla PUR penou
Prierez krídla s jednostranným zasklením
Prierez krídla s obojstranným zasklením

1. Tesnenie

2. Dekoratívne sklo

3. Výplň krídla PUR penou

Nepriehľadné zasklenie vyzerá ako tradičné zasklenie, no chráni súkromie obyvateľov pred zvedavými očami okoloidúcich ľudí. Je to obzvlášť dôležité v domácnostiach, kde má prízemie charakter otvoreného štúdia. Model môže byť tiež vyrobený v obojstrannej verzii, t. j. dekoratívne sklo je tiež nalepené na vnútornej strane krídla.

Jedinečný vzhľad

Vo dverách z kolekcie Simple Elegance je sklo jemne stiahnuté z povrchu krídla a spojenie je ukončené jemným, takmer neviditeľným tesnením. To dáva možnosť vytvoriť úplne nový dizajn – jednoduchý, elegantný a moderný.

V konfigurátore dverí je k dispozícii celá kolekcia Simple Elegance.